If you have any questions regarding Sling Lanyard 120, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Singing Rock Sling Lanyard 120
Two-layer webbing with sewed eyes
| Article-No. | W2016X120 |
|---|---|
| Weight | 113 g |
| Strength | 22 kN |
| Colour | Red |
| Certificates | EN 354 EN 795B CE 1019 |
| Length | 120 cm |
| Width | 20 mm |
| Material | Polyamide |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| size: 120 | available |