If you have any questions regarding Flame Adjuster, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Tatonka Flame Adjuster
TATONKA GmbH
Robert-Bosch-Straße 3
86453 Dasing
Germany
info@tatonka.de
Tatonka Flame Adjuster to control the flame height of the Tatonka Alcohol Burner
With the Flame Adjuster the flame height of the spirit stove Tatonka Alcohol Burner can be variably regulated and of course also extinguished. It can be integrated into the Alcohol Burner for storage.
| Article-No. | 4128.000 |
|---|---|
| Material | Stainless Steel 18/8 |
| Weight | 30 g |
| Height | 2.5 cm |
| Diameter | 7.65 cm |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| Flame Adjuster | available |