If you have any questions regarding Redwing Alloy EVA Mat, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Easy Camp Redwing Alloy EVA Mat
The Easy Camp Redwing Alloy EVA Mat is a lightweight EVA foam sleeping mat featuring an aluminium foil layer that reflects body heat for extra warmth. It rolls up neatly and is secured with two elasticated bands, making it easy to store and carry.
| Weight | 240 g |
|---|---|
| Sex | unisex |
| Size | 180 x 50 x 1,2 cm |
| Packed size | 51 x 16 cm |
| Material | Aluminum, EVA |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| Redwing Alloy EVA Mat | available |
| Lasnamäe
Lasnamäe 4c |
|
| Redwing Alloy EVA Mat | available |
| Tähesaju
Tähesaju tee 9 |
|
| Redwing Alloy EVA Mat | available |