If you have any questions regarding Campo XL, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Outwell Campo XL
The Outwell Campo XL is a wide, comfortable and stable folding camping chair featuring padded armrests, a detachable cup holder and oversized flat feet for improved stability. It opens and folds in seconds, requires no assembly and comes with a carrybag for easy transport.
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Size | 67 x 67 x 97 cm |
| Packed size | 23 x 13 x 118 cm |
| Load up to | 150 kg |
| Height | 48 cm |
| Material of the framework | Steel |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| Campo XL | available |