If you have any questions regarding Trace Ultimate Hammock Set, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Robens Trace Ultimate Hammock Set
The Robens Trace Ultimate Hammock Set is a complete hammock system including a hammock with integrated mosquito net, a 3000 mm waterproof tarp, full suspension kit and daisy‑chain gear loops. Made from recycled materials, it offers fast setup, reliable weather protection and comfortable overnight shelter for outdoor adventures.
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Size | 300 x 140 cm |
| Packed size | 22 x 31 cm |
| Material | Nylon, Polyester, Ripstop |
| Load capacity | 200 kg |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| Trace Ultimate Hammock Set | available |