If you have any questions regarding Daylite Small Crossbody, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Osprey Daylite Small Crossbody
OSAÜHING DARF / MATKAMAAILM
Jaama srteet 12
11621 Tallinn
Estonia
info@matkamaailm.ee
Carry everyday essentials in style with the Daylite Small Crossbody. Thoughtful interior/exterior pocketing and dual U-zip access keep your wallet, keys, phone, sunglasses, lip balm and other small items organised and easily accessible. Sling it over either shoulder or remove the strap to attach this bag to your belt. A bluesign® PRODUCT.
| Article-No. | 10006086- tan concrete, 10006088- black |
|---|---|
| Material | bluesign® APPROVED, 100% recycled 300D polyester, DWR treatment made without PFAS |
| Flooring material | bluesign® APPROVED, 100% recycled 600D polyester, DWR treatment made without PFAS |
| Weight | 100 g |
| Length | 4 cm |
| Flooring material type | Polyester |
| Material | Polyester, Recycled |
| RFID | No |
| Height | 19 cm |
| Width | 15 cm |
| Sustainability | Bluesign, Recycled |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| size/color: O/S/black | available |
| size/color: O/S/tan concrete | available |
| Tähesaju
Tähesaju tee 9 |
|
| size/color: O/S/black | available |
| size/color: O/S/tan concrete | available |