If you have any questions regarding Arcane Laptop Sleeve 14'', get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Osprey Arcane Laptop Sleeve 14''
OSAÜHING DARF / MATKAMAAILM
Jaama srteet 12
11621 Tallinn
Estonia
info@matkamaailm.ee
The Osprey Arcane Laptop Sleeve 14-Inch is the perfect companion for coffee shop workdays, remote workcations and everyday commuting between home, work and class. The zippered padded main enclosure keeps your laptop insulated from bumps and scratches, and the additional front-zip pocket conveniently stores papers, charger cords or a small notebook.
| Article-No. | 10006575 |
|---|---|
| Material | bluesign® approved, 100% recycled 500D polyester packcloth, DWR treatment made without PFAS |
| Weight | 240 g |
| Sex | unisex |
| Length | 2 cm |
| Raincover | No |
| Material | Polyester |
| Height | 37 cm |
| Width | 27 cm |
| Frame type | Frameless |
| Reservoir included | No |
| Sustainability | Bluesign, Recycled |
| Tähesaju
Tähesaju tee 9 |
|
| size/color: O/S/black | available |