If you have any questions regarding Comfort Ergo Pillow, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Outwell Comfort Ergo Pillow
The Outwell Comfort Ergo Pillow is an ergonomically shaped camping pillow designed to fit perfectly inside a rounded sleeping bag hood. With soft brushed fabric on both sides and a lightweight Isofill recycled polyester filling, it provides excellent comfort and support whether you're camping, travelling or resting on the go. A compact carrybag is included for easy transport.
| Weight | 130 g |
|---|---|
| Sex | unisex |
| Size | 48 x 25 x 10 cm |
| Packed size | 19 x 12 cm |
| Material | Polyester |
| Filler | Synthetics |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| color: deep blue/beige | available |