If you have any questions regarding Mountain Pillow UL, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Robens Mountain Pillow UL
The Robens Mountain Pillow UL is an ultralight, ergonomic camping pillow designed to provide natural head, neck and shoulder alignment. Made from ultra‑tough stretch polyester with soft‑on‑skin technology and a delamination‑proof TPU construction, it packs down extremely small and includes a carrybag for easy transport.
| Weight | 80 g |
|---|---|
| Sex | unisex |
| Size | 45 x 22 x 10 cm |
| Packed size | 9 x 6 cm |
| Material | Polyester |
| Filler | Air |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| Mountain Pillow UL | available |