If you have any questions regarding Micro Towel L Logo, get in touch with us!
| Mon - Fri | 10-19 |
| Sat | 10-16 |
| Sun | Closed |
Pinguin Micro Towel L Logo
Antibacterial, lightweight, quick-drying towel made of ultra-fine microfiber.
Excellent packable and pleasant to the touch.
Thanks to the strap with a clip, it can be attached to a backpack and dried on the go.
The package also includes a mesh transport bag
| Article-No. | 678253 |
|---|---|
| Material | 80% Polyester, 20% Nylon |
| Weight | 165 g |
| Packed size | 8.5 x 11 cm |
| Length | 120 cm |
| Material | Nylon, Polyester |
| Width | 60 cm |
| Packaging | Bag |
| Nõmme
Jaama 12 |
|
| color: blue | available |